Naujienos

Skelbiamas Broniaus Bieliuko vardo stipendijos konkursas

Lietuvių fondo (LF) JAV administruojamas  Broniaus Bieliuko stipendijų fondas  ir Lietuvių išeivijos institutas skiria stipendijas Vytauto Didžiojo universiteto studentams. Lietuvių išeivijos visuomenininko Broniaus Bieliuko vardinė stipendija skiriama Vytauto Didžiojo universiteto humanitarinių mokslų srities istorijos, filologijos, etnologijos, filosofijos   krypčių studijų studentams.

 • Susitikimas-diskusija su Čikagos lietuve rašytoja Egle Juodvalke

  Rgs 27, 2017

  Spalio 3 dieną, antradienį,  14.15 val.  vyks susitikimas Čikagoje gyvenančia lietuvių rašytoja, žurnaliste  Egle Juodvalke. Kviečiame dalyvauti ir diskutuoti su rašytoja apie kūrybą, išeiviškąsias patirtis, rašymą dviem kalbomis.

 • B. Dvariono kūrybos albumą pristatys lietuvės smuikininkės ir italų pianisto duetas

  Rgs 20, 2017

  Didžiausia pasaulyje klasikinės muzikos įrašų kompanija „Naxos Records“ šių metų pavasarį išleido albumą „Balio Dvariono kūriniai smuikui ir fortepijonui“. Spalio pradžioje šis diskas bus pristatytas Lietuvoje – koncerte, kurį surengs albumo atlikėjai: smuikininkė Justina Auškelytė ir italų pianistas Cesare Pezzi. Koncertas vyks spalio 9 d., pirmadienį, 18 val., Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7, Kaunas). Renginį pristato VDU Pasaulio lietuvių universitetas.  

 • Užsieniečiai Lietuvoje sėmėsi tarptautinės patirties

  Bir 10, 2016

  2016 m. liepos 7 – rugpjūčio 18 d.  jaunimas iš įvairių pasaulio kraštų dalyvavo stažuotėse, skirtose visiems, kuriuos domina Lietuva. Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) ir JAV Lietuvių bendruomenės rengiamose Lietuvių išeivijos stažuotėse (LISS) ir „Summer Internship“ (SIP) programose iš viso šiemet dalyvavo 18 jaunuolių iš JAV, Ispanijos, Čekijos, Baltarusijos, Vengrijos ir kitų šalių.

 • Iškilmingai atidaryta Prezidento V. Adamkaus biblioteka

  Bir 5, 2016

  Balandžio 29 dieną Kaune buvo iškilmingai paminėta ypatinga proga  – mieste naujai atidaryta Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, įsikūrusi istoriniame, buvusiame tarpukario Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pastate (S. Daukanto g. 25).

 • VDU studentei suteikta Lozoraičių stipendija

  Bal 29, 2016

  VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Diplomatijos ir tarptautinių santykių magistrantūros programos pirmakursei Urtei Januškevičiūtei už aukštus pasiekimus mokslinėje veikloje paskirta Lozoraičių vardinė stipendija.

 • Be universiteto – nei asmenybių, nei valstybės ateities

  Bal 29, 2016

  „Švietimo sistemai reikia reformos. Artėjant Lietuvos valstybingumo ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU, 1922) šimtmečiams turime unikalią progą siekti pokyčių. Be universiteto nebus nei asmenybių ugdymo, nei valstybės ateities“, – sako Prezidentas Valdas Adamkus ir pastebi, kad, deja, nei jam per 10 metų, nei dabartinei vyriausybei šioje srityje nepavyko pasiekti esminių pokyčių.

 • LISS ir vėl kviečia vasarą praleisti Lietuvoje

  Vas 1, 2016

  JAV ir Kanados lietuvių kilmės studentai prieš keletą metų su JAV Lietuvių bendruomenės Krašto valdybos buvusios vykdomosios vicepirmininkės a. a. Birutės Bublienės pagalba ir globa susiorganizavo ir atliko trumpalaikes stažuotes Lietuvoje.

 • Prof. Broniaus Vaškelio vardinių stipendijų įteikimas

  Lap 18, 2015

  Lapkričio 25 d., trečiadienį, 9 val., VDU rektorate bus įteikiamos prof. Broniaus Vaškelio vardinės stipendijos.

 • Rašytojas Antanas Šileika pristatys savo kūrybą

  Lap 18, 2015

  Lapkričio 16-19 dienomis universitete viešės ir paskaitas skaitys Kanadoje gyvenantis lietuvių rašytojas, Humbero rašytojų mokyklos direktorius ir dėstytojas Antanas Šileika.

 • Stipendijų programos studijoms užsienyje

  Lap 15, 2015

  Jaunimo karjeros centras kartu su VDU Tarptautinių ryšių tarnyba maloniai kviečia universiteto akademinę bendruomenę į renginį „Studijos užsienyje: Lietuvoje administruojamos stipendijų programos“ , kuris vyks lapkričio 17 d., antradienį, 16 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28).

 • VDU vyko užsienio studentams skirtų stažuočių uždarymas

  Rgp 10, 2015

  Rugpjūčio 7 d. VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyko stažuočių programų, skirtų Lietuvoje besisvečiuojantiems užsienio studentams, uždarymas.

 • Užsieniečiai Lietuvoje semiasi tarptautinės patirties

  Lie 29, 2015

  Jaunimas iš įvairių pasaulio kraštų šiuo metu dalyvauja stažuotėse, skirtose visiems, kuriuos domina Lietuva. Vytauto Didžiojo universiteto rengiamose Lietuvių išeivijos stažuotėse (LISS) ir „Summer Internship“ (SIP) programose iš viso šiemet dalyvauja apie 30 jaunuolių iš JAV, Kanados, Vokietijos, Pietų Korėjos ir kitų šalių.  

 • Užsieniečiai su Lietuva susipažįsta dėka VDU

  Lie 29, 2015

  Liepos 22 d. Vytauto Didžiojo universitete (VDU) prasidėję lietuvių kalbos vasaros kursai, į kuriuos susirinko apie trisdešimt studentų iš įvairių pasaulio šalių, įgauna pagreitį. Kursų savanorių teigimu, tam, kad užsieniečiai geriau susipažintų vieni su kitais ir su dėstytojais, buvo suorganizuotas  atidarymo vakarėlis, kuriame netrūko nei linksmybių, nei šokių, nei skanaus maisto.

 • VDU pagalba Ukrainai – ne ginklai, o akademiniai ryšiai

  Vas 17, 2015

  „Lietuva ir Lenkija visada buvo mūsų artimiausi draugai – tik jų padedami galėsime pasipriešinti Rusijos agresijai“, – įsitikinęs L. Ukrainkos Rytų Europos nacionalinio universiteto rektorius Ihoras Kotsanas, kartu su VDU ir Ukrainos, Lenkijos atstovais Kaune įsteigęs bendrą tarptautinį universitetų konsorciumą.

 • Istorikui prof. E. Aleksandravičiui – Mini Nobelis

  Vas 5, 2015

  VDU Lietuvių išeivijos instituto direktorius, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius pelnė žurnalo „Veidas“ skiriamą apdovanojimą – Mini Nobelį – istorijos srityje už knygą „Karklo diegas. Lietuvių pasaulio istorija“.

 • Seminaru baigėsi lituanistinio ugdymo projektas

  Vas 2, 2015

  Sausio 28 dieną BLC verslo lyderių centre (K. Donelaičio g. 62) vyko baigiamasis projekto „Lituanistinio ugdymo modelis“ seminaras, kuriame buvo aptartos projekto įgyvendinimo aktualijos, rezultatai, viešinimo galimybės ir kiti klausimai.

 • Netekome VDU garbės daktaro A. Nykos-Niliūno

  Sau 21, 2015

  Universiteto bendruomenė liūdi dėl VDU garbės daktaro, vieno iškiliausių XX a. lietuvių poetų, vertėjo, literatūros kritiko, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Alfonso Nykos-Niliūno netekties.

 • VDU mokslininkai rūpinasi kokybišku lietuvišku švietimu

  Sau 20, 2015

  Lietuvos ir VDU mokslininkai bei mokytojai trejus metus bendradarbiauja projekte, turinčiame šiandien itin aktualią misiją – užtikrinti kokybišką užsienyje gyvenančių arba iš svetur sugrįžusių lietuvių vaikų ugdymą.

 • Užsienio studentams – stažuočių programos Lietuvoje

  Sau 15, 2015

  Jaunimas iš viso pasaulio kviečiamas dalyvauti 2015 m. birželio 28 d. – rugpjūčio 8 d. VDU rengiamose vasaros stažuotėse – Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) ir „Summer Internship Program“ (SIP) programose.

 • VDU studentai paskatinti stipendijomis

  Grd 22, 2014

  Artėjant gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems metams – sustojame ir apmąstome nuveiktus darbus, svajojame, kaip pradėsime kitus metus. Stabtelėti besisukančių darbų karuselėje kvietė Lietuvių išeivijos institutas drauge su Lietuvių fondu JAV.

 • Universitetas tapo JT Pasaulinio susitarimo dalyviu

  Grd 18, 2014

  VDU tapo Jungtinių Tautų Pasaulinio susitarimo (angl. United Nations Global Compact ) dalyviu.

 • Stavangerio lietuvių bendruomenė pasidalino patirtimi

  Grd 18, 2014

  Gruodžio 13–14 d. Stavangerio (Norvegija) lietuvių bendruomenėje vyko patirties pasidalijimo seminaras, kuriame dalyvavo VDU projekto LUGIS dalyviai, dėstytoja dr. Giedrė Barkauskaitė ir Vilniaus lietuvių namų mokyklos mokytoja ekspertė Aušra Dambrauskienė.

 • VDU tapo Lietuvos atsakingo verslo asociacijos nariu

  Grd 12, 2014

  Socialiai atsakingo universiteto misiją nuosekliai vykdantis VDU įstojo į Lietuvos atsakingo verslo asociaciją (LAVA) , kuri yra ir formali organizacija, ir Jungtinių Tautų „Pasaulinio susitarimo“ atstovybė Lietuvoje. Globalios iniciatyvos JTO „Pasaulinio susitarimo“ dalyviu VDU tapo 2014 m. gruodį.

 • Parodoje pristatė Baltijos šalių išeivių istoriją

  Rgs 15, 2014

  2014 m. rugsėjo 12 d. VDU didžiosios salės fojė (S. Daukanto g. 28, II a.) vyko parodos „Praradę Tėvynę: Išeivių iš Baltijos šalių istorija. 1944-1952” atidarymas.

 • Ukrainiečiams VDU – europietiškų vertybių universitetas

  Rgp 20, 2014

  Ukrainą krečiant neramumams ir tvyrant nežiniai dėl valstybės ateities, šalies studentų akys krypsta ne tik į Vakarus, bet ir kiek šiauriau, į netoliese esančią Lietuvą. Vis daugiau ukrainiečių atvyksta į VDU patobulinti anglų kalbos žinias, profesinius įgūdžius, paragauti kitokios kultūros.

 • VDU vyko užsienio studentams skirtų stažuočių uždarymas

  Rgp 7, 2014

  Rugpjūčio 6 d. VDU didžiojoje auloje (Gimnazijos g. 7) vyko stažuočių programų, skirtų Lietuvoje besisvečiuojantiems užsienio studentams,  uždarymas .

 • Užsienio studentai semiasi profesinės patirties

  Lie 20, 2014

  Beveik trys dešimtys studentų iš užsienio vasaros metu Lietuvoje atlieka profesinę praktiką, mokosi lietuvių kalbos, susipažįsta su šiuolaikine Lietuva. Šiemet gerokai prasiplėtė stažuočių programos dalyvių geografija – atvyko jaunuoliai ne tik iš Šiaurės Amerikos, bet ir kitų žemynų.

 • Pokalbį Brazilijoje pradėk nuo futbolo

  Lie 16, 2014

  Jei nežinai, kaip užmegzti pokalbį Brazilijoje – pradėk nuo futbolo! Taip pasakodama apie tėvynainių aistrą šiam sportui sako brazilė Thammy Padlipskas Da Silva, dalyvaujanti Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) organizuojamoje tarptautinėje studentų stažuočių programoje.

 • Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime – ir VDU atstovai

  Lie 15, 2014

  Liepos 10–13 dienomis Visuomenės harmonizavimo parke vyko Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas, kuriame lankėsi ir VDU vasaros stažuočių programos organizatoriai bei dalyviai.

 • Užsieniečiams – VDU Vasaros akademijos programos

  Lap 28, 2013

  šeivijos lietuviai ir visi besidomintys Lietuva kviečiami registruotis į VDU socialinio projekto „Pasaulio lietuvių universitetas“ (PLU) kuruojamas užsieniečiams skirtas Vasaros akademijos programas: Vasaros mokyklą ir Studentų stažuotes .

 • Paminėtos B. Kviklio 100-osios gimimo metinės

  Lap 5, 2013

  Lapkričio 12 d. Lietuvių išeivijos institutas ir Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka – muziejus surengė žurnalisto, kraštotyrininko, kolekcionieriaus,  ekonomisto, teisininko Broniaus Kviklio 100 metų jubiliejaus renginį.

 • Išeivijos institute – A. Šluto dokumentikos peržiūra

  Spa 31, 2013

  Lapkričio 4 d. VDU Lietuvių išeivijos instituto Pasaulio lietuvių bendruomenės menėje vyko filmų kūrėjo, išeivijos visuomenininko Anatolijaus Šluto dokumentinės filmuotos medžiagos peržiūra.

 • Filmo apie profesorių A. Avižienį premjera

  Spa 17, 2013

  Spalio 28 d. VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyko dokumentinio filmo „Algirdas Avižienis – gyvenimo odisėja" premjera. Režisieriaus Arvydo Baryso filme pasakojama apie pirmąjį atkurtojo VDU rektorių, pripažintą mokslininką prof. A. Avižienį.

 • PLU žurnalo sutiktuvės (video)

  Spa 8, 2013

  Spalio 10 dieną VDU Lietuvių išeivijos instituto Pasaulio lietuvių bendruomenės menėje (S. Daukanto g. 25, II a.) vyko naujo leidinio – žurnalo „VDU – pasaulio lietuvių universitetas" – sutiktuvės.

 • VDU lankėsi avangardinio kino „krikštatėvis“ J.Mekas

  Rgs 17, 2013

  Rugsėjo 18 d. Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ (Laisvės al. 53, Kaunas) lankėsi avangardinio kino „krikštatėvis“, poetas ir filmininkas Jonas Mekas. Susitikimo su VDU bendruomene metu garsusis lietuvių kilmės JAV menininkas visą valandą atsakinėjo į susirinkusiųjų klausimus.

 • VDU Užsienio lietuvių stipendija

  Rgp 27, 2013

  Vytauto Didžiojo universitetas, siekdamas, kad sugrįžusių į Lietuvą būtų kuo daugiau, įsteigė specialią stipendiją išeiviams, pasirinkusiems studijas gimtinėje - Užsienio lietuvių stipendija.

 • Valstybės parama Lietuvoje studijuojančioms išeivių atžaloms

  Rgp 26, 2013

  Nuo 2013 m. rugpjūčio 26 d. iki rugsėjo 30 d. Valstybinis studijų fondas priima išeivijos ir lietuvių kilmės vaikų, vaikaičių, provaikaičių, studijuojančių Lietuvos aukštosiose mokyklose, prašymus valstybės paramai gauti.

 • Mokytis lietuvių kalbos – iš 24 pasaulio šalių

  Rgp 2, 2013

  Liepos pabaigoje į Kauną atvyko gausus būrys jaunimo iš viso pasaulio, pasiryžęs gilintis į lietuvių kalbos subtilybes. Užsieniečiams skirtus intensyvius Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursus Vytauto Didžiojo universitetas šiemet organizuoja jau penkioliktąjį kartą.

 • Išeivijos studentams įteikti VDU sertifikatai už Lietuvoje atliktą praktiką (video)

  Lie 24, 2013

  Liepos 22 d. VDU vyko iškilmingas Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programos uždarymas. Šįmet sertifikatai už sėkmingai atliktas profesines praktikas Lietuvos valstybinėse įstaigose bei privačiose įmonėse buvo įteikti 32 jaunuoliams iš JAV, Kanados ir Nyderlandų.

 • Pasaulio lietuvių vienybės dieną – išeivijos koncertas Kaune (video)

  Lie 18, 2013

  Liepos 17 d. Kauno valstybiniame muzikiniame teatre vyko unikalus kultūrinis renginys, skirtas Pasaulio lietuvių vienybės dienai bei transatlantinio S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio 80-osioms metinėms.

 • VDU vyko Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovų suvažiavimas

  Lie 17, 2013

  Liepos 15–16 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyko kasmetinis Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) kraštų valdybų pirmininkų suvažiavimas.

 • PLB vadovė D. Navickienė: „Galutinė emigracija yra skirtinga kiekvieno širdyje"

  Lie 15, 2013

  Liepos 15-16 d. VDU vyko Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) kraštų valdybų pirmininkų suvažiavimas. Ta proga – pokalbis su PLB valdybos pirmininke Danguole Navickiene.

 • Etninės kultūros mokykla lituanistikos ekspertams iš užsienio

  Lie 6, 2013

  Liepos 7-21 d. VDU rengiama vasaros etninės kultūros mokykla „Lietuvių kultūros atradimai“, skirta įvairių užsienio šalių lituanistikos (baltistikos) centrų dėstytojams ir studentams.

 • Kaune - svarbiausi išeivijos metų renginiai

  Lie 3, 2013

  Liepos 15-16 dienomis VDU Centriniuose rūmuose (S.Daukanto g. 28) vyks kasmetinis Pasaulio Lietuvių Bendruomenės (PLB) ir Pasaulio Lietuvių Jaunimo Sąjungos (PLJS) kraštų valdybų pirmininkų suvažiavimas. Jo tęsinys - kitas išskirtinis PLB projektas: liepos 17 d. kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami į koncertą, kurį, minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną, Lietuvai dovanoja išeivija. 

 • Pasaulio lietuviai sportininkai rinksis Klaipėdoje

  Bir 25, 2013

  Birželio 27–30 d. į Klaipėdą susirinks po visą pasaulį pasklidę lietuviai ir lietuvių kilmės sportininkai – uostamiestyje vyks IX Pasaulio lietuvių sporto žaidynės. Užsienyje gyvenančius tautiečius po ketverių metų grįžti į gimtinę kviečiančios IX Pasaulio lietuvių sporto žaidynės (PLSŽ), be sporto ir kultūros programos, dar žada svečius artimiau supažindinti su Lietuvos pajūriu.

 • Dr. R. Gaška: „Ryšiai su VDU niekuomet nenutrūks“

  Bir 23, 2013

  Birželio 20 d. Vytauto Didžiojo universitete buvo įteikti diplomai iš Punsko kilusiems absolventams, kurių studijas universitete parėmė ir stipendijomis finansavo VDU mecenatai dr. Aldona Gaškienė ir dr. Remigijus Gaška.  

 • Išeivijos studentai atvyko semtis profesinės patirties

  Bir 18, 2013

  Birželio 17 d. Vytauto Didžiojo universitete („Vero Cafe @ VDU“, S. Daukanto g. 28) susirinko lietuvių kilmės studentai, dalyvaujantys jau ketvirtus metus VDU kuruojamoje Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (sutr. LISS) programoje.

 • VDU pasitinka LISS ir „Refresh in Lithuania“ vasaros programų dalyvius

  Bir 14, 2013

  Birželio 17 d. 11:30 val. Vytauto Didžiojo universitete (Vero Cafe @ VDU, S. Daukanto g. 28, Kaune) rinksis lietuvių kilmės studentai, dalyvaujantys jau ketvirtus metus VDU kuruojamoje Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programoje.

 • Prof. A. Mickūno 80-mečiui – tarptautinė konferencija

  Bir 12, 2013

  Birželio 13–15 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyks tarptautinė konferencija, „Gyvenimas ir fenomenologija: minint Algio Mickūno 80-metį“, skirta šįmet garbingą jubiliejų švęsiančiam vienam iškiliausių lietuvių išeivijos filosofų.

 • VDU garbės daktaro regalijos – prof. S. Sužiedėliui

  Bir 12, 2013

  Birželio 21 d., penktadienį, 15 val. VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28) bus įteikiamos universiteto garbės daktaro regalijos prof. Sauliui Sužiedėliui.

 • Universitetą pasiekė seselių kazimieriečių dovana iš Čikagos

  Bir 12, 2013

  Vytauto Didžiojo universitetas gavo Šv. Kazimiero seserų kongregacijos Čikagoje (JAV) dovaną – leidinius apie Lietuvą lietuvių ir anglų kalbomis.

 • Devintasis „Draugystės tiltas“ – Sardinijos saloje

  Bir 6, 2013

  Birželio 7-9 dienomis Sardinijoje (Italija) vyks lituanistinių mokyklų sąskrydis „Draugystės tiltas – 2013“. Renginyje tradiciškai dalyvauja užsienio lituanistinių mokyklų mokytojai, mokiniai, jų tėvai bei bendruomenių atstovai. Šių metų sąskrydžio tema – „Pažinkime protėvių kultūrą“.

 • VDU apsilankė išeivijos mokslininkas prof. R. Viskanta

  Bir 5, 2013

  Birželio 6 d. Vytauto Didžiojo universitete lankėsi vienas žinomiausių Lietuvos išeivijos mokslininkų, Purdue universiteto profesorius Romas Viskanta.

 • PLEF – dialogas su garsiausiais lietuvių kilmės verslo lyderiais ir kūrėjais

  Bir 4, 2013

  Birželio 3 d. Vilniuje „Litexpo" parodų centre vyko Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas (PLEF). Jame lietuvių kilmės verslininkai, kūrėjai ir įvairių sričių ekspertai iš viso pasaulio dalinosi patirtimi, įžvalgomis bei diskutavo, kaip Lietuva turėtų įveikti globalius ekonominius iššūkius.

 • Studentų dėmesiui – migrantologijos studijų programa

  Geg 20, 2013

  Gegužės 29 d. VDU Lietuvių išeivijos institute vyko atvirų durų diena, kurios metu būsimiems studentams buvo pristatyta magistrantūros pakopos Migracijos politikos ir lietuvių diasporos istorijos studijų programa.

 • Lietuvos Vyčių istorijai ir dabarčiai skirtas seminaras

  Geg 18, 2013

  VDU Lietuvių išeivijos institutas ir Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, tęsdami renginių ciklą, skirtą Lietuvos Vyčių organizacijos 100-mečiui, gegužės 17 d. surengė seminarą apie šios organizacijos istoriją ir dabartį.

 • Nauja prof. E.Aleksandravičiaus knyga – apie lietuvių pasaulį

  Geg 16, 2013

  Gegužės 15 d. VDU Lietuvių išeivijos institutas ir Valdo Adamkaus prezidentinė biblioteka-muziejus surengė profesoriaus habil. dr. Egidijaus Aleksandravičiaus knygos "Karklo diegas. Lietuvių pasaulio istorija" sutiktuves.

 • Tarpdalykinėje mokslinėje konferencijoje - migracijos ir religijos sankirtos

  Geg 7, 2013

  Gegužės 9 d. Vytauto Didžiojo universiteto Išeivijos institute (S. Daukanto g. 25, II aukštas, Kaunas) vyko tarpdalykinė mokslinė konferencija „Migracija ir religija: tautiškumo ir universalumo sankirtos".

 • VDU lankėsi orangutanų tyrėja iš Indonezijos prof. Birutė Galdikas (video)

  Geg 3, 2013

  Gegužės 2-6 dienomis Vytauto Didžiojo universtitete lankėsi pasaulinio garso gamtosaugininkė, universiteto garbės daktarė prof. Birutė Galdikas.

 • VDU su partneriais surengė lituanistinio ugdymo seminarą Vokietijoje

  Bal 25, 2013

  Balandžio 11–15 dienomis Vasario 16-osios gimnazijoje Hiutenfelde (Vokietija) vyko seminaras, skirtas besidomintiems lituanistiniu ugdymu.

 • Dr. D. Dapkutė išvyko stažuotis pas Australijos lietuvius

  Bal 9, 2013

  Pernai VDU mecenatų Liūto ir Francoise Mockūnų vardinę stipendiją laimėjusi istorijos mokslų tyrėja dr. Daiva Dapkutė balandžio 8 d. išskrido mėnesio trukmės stažuotei į Australiją.

 • „New York Times“ bestselerio autorė R.Šepetys VDU pristatė naują knygą

  Kov 29, 2013

  Kovo 29 d. VDU Mažojoje salėje vyko susitikimas su lietuvių kilmės rašytoja Rūta Šepetys. Šįkart visame pasaulyje populiari autorė į Lietuvą atvyko pristatyti savo naujojo romano „Nelengvu keliu“ (Out of the Easy).

 • VDU dalyvavo Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime

  Lie 18, 2012

  Liepos 12–15 dienomis Prienų rajone esančiame Visuomenės harmonizavimo parke vyko Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas.  Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje surengtame renginyje dalyvavo ir Vytauto Didžiojo universitetas.

 • Išeiviai semiasi patirties Lietuvoje

  Lie 11, 2012

  Liepos 9 d. Vero Cafe @ VDU aplinkoje (S. Daukanto g. 28) vyko jau trečią kartą vykdoma Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programa.

 • EVF studentams – J. Smilgevičiaus vardinės stipendijos konkursas

  Grd 16, 2011

  VDU Ekonomikos ir vadybos fakultetas skelbia konkursą vienkartinei Jono Smilgevičiaus vardo stipendijai gauti. Stipendija skirta gabiems ir darbštiems fakulteto studentams paremti – į ją kandidatuoti gali remtiniems asmenims priskiriami EVF bakalauro II-IV kurso ir magistrantūros I kurso studentai.

 • VDU baigėsi LISS programa išeivijos studentams

  Lie 30, 2011

  Birželio 17 d. lietuvių kilmės amerikiečių ir kanadiečių studentai, dalyvavę LISS (Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuotė) programoje , pirmą kartą susitiko Lietuvoje. Nuo birželio 17 d. iki liepos 30 d. vykusi vasaros stažuočių programa LISS suteikė galimybę studentams, atvykusiems į Lietuvą, pasijausti ne turistais, o vietiniais gyventojais.

 • Simpoziume aptartas pasaulio lietuvių jaunimo ryšys su Tėvyne

  Lie 11, 2011

  Liepos 5 d. Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje vyko XV pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas , kuriame siekta sustiprinti pažintis ir užmegzti naudingus ryšius tarp Lietuvos ir lietuvių kilmės mokslininkų, verslininkų, kultūros veikėjų, studentų, gyvenančių užsienyje.

 • LISS programa – užsienio studentus įkvepiantis tarpkultūrinis tiltas

  Lie 11, 2011

  Birželio 17 d. lietuvių kilmės amerikiečių ir kanadiečių studentai, dalyvaujantys LISS (Lietuvių Išeivijos Studentų Stažuotė) programoje , pirmą kartą susitiko Lietuvoje. Nuo birželio 17 d. iki liepos 30 d. vykstanti vasaros stažuočių programa LISS suteikia galimybę studentams, atvykusiems į Lietuvą, pasijausti ne turistais, o vietiniais gyventojais.

 • Prasidėjo Pasaulio lietuvių akademijos vasaros kursų ir stažuočių programos

  Bir 23, 2011

  Birželio 20 d. Vytauto Didžiojo universitete prasidėjo Pasaulio lietuvių akademijos organizuojama vasaros stažuočių programa. Iki rugpjūčio 19 d. vyksiantys vasaros kursai ir stažuotės lietuvių kilmės išeiviams suteiks galimybę tobulinti lietuvių kalbos įgūdžius, susipažinti su kultūra, tradicijomis, politika ir istorija, įgyti profesinės praktikos.

 • Universiteto studentams įsteigta A. Juodvalkio vardinė stipendija

  Vas 18, 2011

  Vytauto Didžiojo universiteto studentams pradėtos skirti Lietuvių išeivijos instituto bei Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) fondo JAV įsteigtos vardinės Antano Juodvalkio stipendijos.  

 • Įteiktos mokslo premijos užsienio lietuviams

  Lap 17, 2010

  2010 m. lapkričio 16 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo įteiktos mokslo premijos užsienyje gyvenantiems lietuviams mokslininkams.

 • Baigiasi vasaros stažuočių programa išeivijos lietuviams

  Rgp 3, 2010

  Rugpjūčio 5 dieną, ketvirtadienį, Vytauto Didžiojo universitete vyks iškilmingas vasaros stažuočių programos uždarymas. Jo metu programos dalyviams bus įteikti baigimo pažymėjimai, susirinkusieji dalysis patirtimi ir įspūdžiais.

 • Įpusėjo vasaros stažuočių programa

  Lie 15, 2010

  Liepos 14 dieną, trečiadienį, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete vyko Lietuvių išeivijos studentų stažuočių programos (LISS) tarpinis atsiskaitymas, kurio metu studentai pristatė stažuotės vietose vykdomas veiklas, įveiktus iššūkius, įgytus įgūdžius, kartu svarstė, kaip spręsti problemines situacijas, dalijosi patirtimi ir įspūdžiais.

 • Vasaros stažuočių Lietuvoje programą pradės antroji išeivijos lietuvių grupė

  Bir 22, 2010

  Birželio 28 d. Vytauto Didžiojo universitete susirinks antroji lietuvių kilmės studentų iš JAV grupė, dalyvausianti Lietuvos išeivijos vasaros stažuočių (LISS) programoje. Pirmą kartą ši programa, Lietuvoje vykdoma jau nuo 2005 m., tapo VDU projekto "Pasaulio lietuvių akademija" dalimi.

 • Vasaros stažuočių programa: aktuali informacija dalyviams!

  Bir 16, 2010

  Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (sutr. LISS) programos dalyviai ir visi susidomėję kviečiami susipažinti su aktualiausia ir nuolat atnaujinama informacija apie šį projektą. Ši stažuočių programa šiemet tapo VDU socialinio projekto „Pasaulio lietuvių akademija“ (PLA) dalimi.

 • VDU prasidėjo vasaros stažuočių programa išeivijos studentams

  Bir 1, 2010

  Birželio 17 d. Vytauto Didžiojo universitete įvyko pirmasis vasaros stažuočių programos renginys, į kurį susirinko lietuvių kilmės studentai iš JAV, atvykę čia atlikti profesinės praktikos. Pirmą kartą ši programa, Lietuvoje vykdoma jau nuo 2005 m., tapo VDU "Pasaulio lietuvių akademijos" dalimi.